časopis

Panelák plus atraktívna detská izba? Prečo nie? Priestor je malý ale chcete zariadiť izbičku pre malé dieťa, nemusíte ďalej lámať hlavu. V tomto článku Vám prezradíme ako zariadiť izbičku dieťaťu tak že Vám ani nebude chcieť odísť.

 

Sú to majstri pri výbere farieb ale aj pri návrhu dispozícií riešenia priestoru. Zaplniť priestor s veľkými skriňami, policami či stolmi je jednoduché.

Ale ak výber padne na menšie kusy nábytku dizajnéri musia brať ohľad na nasledovné faktory: či je osvetlenie prírodné alebo umelé, používanie a funkčnosť nábytku, farebnosť, konštrukcia a životnosť.  Ak použijeme denné svetlo, to nám bude určovať aj rozmiestnenie nábytku. Dizajnéri interiérov sa vždy pokúšajú usporiadať nábytok tak aby na plnenie pracovných úloh sa využilo najmenej umelého svetla.

Pozitívna zmena izby podľa vkusu dieťaťa dodá po prázdninách chuť do ich povinností a aj poteší. Ak zariaďujeme študentskú izbu, rozdelme izbu na praktické zóny kde bude možnosť na študovanie a prácu, a miesto pre relaxačné aktivity. Študentská izba by mala byť aj kanceláriou kde je možné si plniť učebné a domáce povinnosti ale aj izba pre relax a súkromie. A práve z tohto dôvodu je vhodné rozdeliť izbu na dve časti – zóny.

12.12.2019 13:51

Umiestnenie zrkadla

Správne umiestnenie zvýši kvalitu, a vie robiť čary v byte. A naraz byt je väčší, svetlejší či už cez deň alebo noc, po zapnutí správne umiestnených svetiel. Práve z tohto dôvodu si ľudia už oddávna umiestňovali zrkadlá v príbytkoch. Týmto článkom sa naučíme využiť schopnosti zrkadiel čím si spríjemníme domov.

12.12.2019 12:37

V mnohých moderných domácnostiach sa stravuje skoro vo všetkých miestnostiach, či už je to spálňa, kuchyňa alebo obývačka. Ale pre špeciálne príležitosti tu máme jedáleň, kedy je čas na vybrať strieborný príbor a porcelán. Jednoduchá jedálenská súprava pozostáva len zo stola a pár stoličiek, tato volba je najlepšia pri malej miestnosti.

 

V každon dome ale aj v byte je mimoriadne dôležitá obývacia izba. Práve túto miestnosť považujeme za reprezentatívnu. Reprezentuje vašu kultúru, názory, vkus a taktiež záujmy. Je to miestnosť kde usádzame a uvádzame hostí, musí mať vlastnosti aby naších hostí nevyplašil náš vkus. Asi každému je dôležité aby hostia sa cítili dobre. Ale v prvom rade bude dôležité to, aby nám sa páčil a aby sme sa dobre cítili. Preto každá obývačka má v našej kultúre niekoľko zásad.  

 

Väčšina domácností má niekoľko metrov štvorcovú predsieň. Predsieň tvorí prvý dojem pre hostí. Aj z tohto dôvodu si dajte pozor pri zariadení alebo rekonštrukcií predsiene, dbajte na správny výber nábytku.Okrem výberu nábytku myslite aj na osvetlenie, steny a podlahu.Jej výber neberte na ľahko.

Jedným z najdôležitejších prvkov pri navrhovaní barového pultu je barová stolička.

Barové stoličky dotvárajú celkový dojem a atmosféru miestnosti.

Záhradný nábytok je investícia na dlhší čas. Kvalita či materiál je dôležitý aspekt, nakolko nebudeme nábytok meniť po jednej sezóne. Záhradný nábytok so správnou starostlivosťou môže nám slúžiť aj viac ako jedno desaťročie. Dôležité je aby ste si kúpili nábytok presne podľa predstáv. Čím viacej informácií vieme, tým ľahšie sa rozhodnete.

 

Význam farieb v našich domovoch

Aj keď si mnohí myslia, že je to zanedbateľná vec, pravda je taká, že farby, ktoré prevládajú v našom domove, majú mimoriadny význam. Veď farby, ktoré nás obklopujú, na nás neustále vplývajú a pôsobia aj na naše pocity. Ovplyvňujú našu náladu, naše činy a môžu mať dokonca vplyv aj na to, ako vnímame niektoré chute alebo vône. Práve preto nie je na škodu vedieť, ako nás môžu niektoré farby ovplyvniť a je vhodné sa v nich zorientovať ešte predtým, ako sa pustíme do maľovania bytu.

RÍŠA BAROKOVÉHO ŠTÝLU – SPOZNAJTE SVET ELEGANCIE

Pre obdobie baroka, ktoré nasledovalo po renesancii, sú charakteristické bohaté oblúkovité tvary, dekorácie a dokonalá symetria. Tento štýl sa vďaka svojim dynamickým a teatrálnym prvkom a dokonalému spracovaniu sofistikovaných tvarov vypracoval na svoje dnešné popredné miesto.

Pri zariaďovaní spálne je rám postele kľúčovým aspektom. Pre každého z nás je dôležité, aby sme sa ráno prebúdzali odpočinutí a plní energie. A práve k tomu môže významne prispieť dobre zvolený posteľný rám a matrac.

WebShop System